MSI MPG 491CQPX 49" QD-OLED 32:9 240Hz
4711377237932
MSI MPG 491CQPX 49" QD-OLED 32:9 240Hz
4711377237932
Нов
Лизингов калкулатор
| Характеристика | Стойност |
|---|---|
| Диагонал | 49.0 inch |
| Резолюция | 5120 x 1440 |
| Тип на панела | QD-OLED |
| Честота на опресняване | 240 Hz |
| Време за реакция | 0.03 ms |
| Яркост | 1000 cd/㎡ |
| Контраст | 1 500 000 : 1 |
| Тип екран |
UltraWide Curved |
| Аспект изображение | 32:9 |
| Брой цветове | 1.07 милиарда (10-bit) |
| Ъгъл на видимост | 178°/178° |
| Цветова гама |
Adobe RGB 98% DCI-P3 99% sRGB 146% |
| Интерфейс |
2 x HDMI 1 x Display Port 1 x USB-C (DP Alt Mode) 2 x USB 2.0 Headphone |
| Накланяне (Tilt) | -5° ~ +20° |
| Регулиране (ляво/дясно) swivel | +30° ~ -30° |
| Регулиране височина (Height) | до 100 mm |
| Монтиране на стойка (VESA) | 100 x 100 mm |
| Цвят | Черен |
| Тегло | 10.60 kg |
| Видео функции |
AMD FreeSync Premium Pro ClearMR 13000 Color Accuracy : △E≤ 2 Less Blue Light NVIDIA G-SYNC Compatible PBP (Picture by Picture) PIP (Picture in Picture) VESA DisplayHDR True Black 400 OLED Care 2.0 OLED VRR Anti-Flicker |
| Други характеристики |
Anti-Reflection Curvature 1800R KVM Switch HDMI кабел DisplayPort кабел USB-B upstream кабел |
| Арт. номера |
MPG_491CQPX_QD-OLED
|
- Next-Gen QD-OLED Panel – With stunning image quality and fast response time.
- Fastest 0.03ms GtG response time and 240Hz refresh rate.
- QD Premium Color – Ensures the color meets the market standard – Delta E≤2.
- Incredible HDR visual – VESA DisplayHDR True Black 400.
- Gaming Intelligence App – Create the perfect viewing settings for your games.
- MSI OLED Care 2.0 – Reduced the risk of OLED image sticking / burn-in.
- KVM – Control multiple devices via one set of keyboard, mouse, and monitor.
- Console Mode – Provide HDMI™ 2.1 with a full 48 Gbps bandwidth.
- 3-Year Burn-In Warranty – Including coverage for OLED burn in.